OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  20. 05. 2018

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się podczas mszy św. o godz. 12.00.

Naszą modlitwą otaczamy dzieci, ich rodziców oraz rodziny, wypraszając wszystkim Bożego błogosławieństwa, życia w przyjaźni z Panem Jezusem oraz obfitości darów Ducha Świętego. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci za przygotowanie i udekorowanie kościoła. Dziękujemy Panu Janowi Góralskiemu za zakup i ułożenie kwiatów.

2. Razem z Dziećmi Komunijnymi rozpoczynamy tym samym obchody „Białego Tygodnia”. Dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a następnie uczestniczą w Mszy św.

3. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Dzieci, które uczestniczą w nabożeństwach, zapraszamy później z Siostrami Salezjankami na majówki na terenie domu sióstr.

 

4. Od poniedziałku o godz. 19.00 w kościele będą odbywały się próby dla młodzieży klasy III gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę o godz. 14.00 będzie próba generalna ze świadkami.

   W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z nałożeniem krzyży młodzieży, która niedługo przyjmie sakrament bierzmowania. Na tę Eucharystię przychodzą kandydaci wraz z rodzicami.

 

5. We wtorek 22 maja po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii będzie miało miejsce spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich, którzy chcą się włączyć w organizację tegorocznej Biesiady Odpustowej.

 

6. W piątek o godz. 20.30 rozpocznie się adoracja w intencji dzieci, młodzieży i całej naszej parafii.

 

7. Organizowany jest wyjazd na spotkanie młodzieży na Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca. Koszt wynosi 80 zł, zapisy u ks. Rafała i pana katechety Tomasza Wojciechowskiego.

 

8. Dziękujemy bardzo za prace porządkowe przeprowadzone na cmentarzu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę panów: Adama Śliwińskiego, Włodzimierza Adamika, Włodzimierza Brodowskiego i Jana Likitarczuka.

 

 9. W tym tygodniu wspominamy:

·       w poniedziałek –– święto NMP Matki Kościoła;

·       we wtorek   modlimy się przy relikwiach św. Jana Pawła II;

·       w środę – przed Mszą św. wieczorną modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem majowym;

·       w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

·       w sobotę św. Filipa Nereusza.

 

10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl